You are currently viewing Modlitwa Listopad 2021 PRZEŚLADOWANI I WIĘZIENI

Modlitwa Listopad 2021 PRZEŚLADOWANI I WIĘZIENI

PRZEŚLADOWANI I WIĘZIENI

APRZEŚLADOWANI I WIĘZIENI Graciela* znajduje się w kobiecym więzieniu Buen Pastor w Asunción w Paragwaju. Jej życie nie jest tam łatwe. Powiedziała nam: „Z powodu rodzaju przestępstwa, które popełniłam, inne kobiety w więzieniu mną gardziły. Mój wyrok to 22 długie lata za kratkami. Czekając, aż minie ten czas, miałam ogromne wyrzuty sumienia. W swojej samotności myślałam, że straciłam wszystko i chciałam popełnić samobójstwo”. Pewnego dnia Gracielę zaproszono do udziału w więziennej grupie TWR. Women of Hope. Zgodziła się. Po tym dniu życie Gracieli zupełnie się zmieniło. Powiedziała: „Robiłyśmy rękodzieła, nadal mam pierwszą rzecz, którą wykonałam. Ale przede wszystkim usłyszałam Ewangelię i zaczęłam czytać Biblię. Wszystko to sprawiło, że przestałam myśleć o samobójstwie”.

Graciela jest wdzięczna TWR Women of Hope za zmianę w jej życiu. Mimo że nadal przebywa w więzieniu, żyje nadzieją, bo zaspokojone zostały jej potrzeby

duchowe.

Jest to bardzo trafne dla kogoś w więzieniu o nazwie „Dobry Pasterz”, Graciela doświadcza słów Jezusa skierowanych do Piotra w Ew. Jana 21: Paś owce moje. „To właśnie zrobił dla nas w więzieniu zespół TWR Women of Hope”, mówi Graciela. „Modlą się z nami i dają nam słowa życia i nadziei”.
Przez wiele lat zespół TWR Women of Hope co tydzień przynosił ewangeliczne przesłanie osobom tam osadzonym. Oprócz Ewangelii spotkania te obejmują też prace artystyczne, które te kobiety mogą sprzedawać. Celem zespołu TWR Women of Hope jest nauczenie osadzonych umiejętności takich jak szycie, strzyżenie włosów, fryzjerstwo itp, przydatnych po wyjściu z więzienia.
Dzięki pracy TWR Women of Hope w więzieniu setki kobiet, takich jak Graciela, zwróciło się do Chrystusa.
* Imię zmienione w celu ochrony prywatności
Story of Hope – Esther Chen